Zdravím všechny kluky a holky z naší školky

přidáno: 23. 3. 2020 6:58, autor: Kristýna Románková   [ aktualizováno 23. 3. 2020 7:03 ]

Aby vám nebylo po školce smutno, připravila jsem pro vás nějaké úkoly. Poproste rodiče, aby vám je přečetli, a můžete se do nich pustit:

-         zkus si do skleničky zasadit nějaké semínko či rostlinku a pozoruj, co se bude dít

-         namaluj nějaký jarní obrázek pro povzbuzení pro ty, kteří to v současné době velmi potřebují (lékaře a zdravotní sestry, lékarnice, prodavačky, hasiče, policisty, aj.)

-         pomocí rodičů najdi doma nebo venku rostlinky, dej je vylisovat mezi noviny a knihy a vytvoř si květinový či bylinkový herbář – knihu plnou rostlin

Mějte se moc pěkně, noste roušky za oušky a brzy ahoj!

Náměty pro jarní tvoření s dětmi doma

přidáno: 21. 3. 2020 6:54, autor: Kristýna Románková

Inspirace pro rodiče - jak doma děti zabavit

přidáno: 20. 3. 2020 1:42, autor: Kristýna Románková

Zdravím všechny děti i rodiče!
Aby vám čas doma lépe utíkal, pro všechny posílám odkaz na stránku, ze které můžete čerpat inspirace a náměty pro práci s dětmi doma: hrajeme-si.cz. Až do odvolání zpřístupňují pro rodiče zdarma všechny výukové interaktivní programy Barevné kamínky - iŠkolička určené pro mateřské školy a první ročník základních škol. Jedná se o program Leden, Březen, Duben, Prosinec, Les a Moje tělo. Rovněž všem rodičům nabízí vzdálenou technickou pomoc s nastavením jejich PC, notebooku, tabletu, apod.
Stačí zavolat na METODICKÝ KABINET DIGITÁLNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ, tel. číslo +420 583 035 135. Obratem se k Vám vzdáleně připojí technik a vše potřebné Vám nainstaluje.

Informace k uzavření mateřské školy

přidáno: 17. 3. 2020 11:17, autor: Miroslava Coufalíková

Po domluvě se zřizovatelem z důvodu preventivních opatření výskytu koronaviru bude

v Mateřské škole v Jeseníku nad Odrou a Polouvsí

od 13. 3. 2020  přerušen provoz až do odvolání.

Žádáme rodiče, aby sledovali webové stránky školy, kde budou postupně zveřejňovány další informace.

Žádost o ošetřovné si můžete vyzvednout 13. 3. 2020 od 8 – 15:30 h  ve své MŠ,

dále pak po osobní domluvě u vedoucí učitelky tel.: 739669858.

Uzavření MŠ

přidáno: 12. 3. 2020 7:35, autor: Tereza Valošková

Nařízením zřizovate jsou MŠ Jeseník nad Odrou i Polouvsí od 13.3.2020 až do odvolání uzavřeny.

Důležité oznámení

přidáno: 10. 3. 2020 4:04, autor: Tereza Valošková

10.3.2020

Vážení rodiče,

z důvodu vývoje situace s koronavirem a následným zavíráním školských zařízení, Vás chceme informovat:

- Mateřské školy Jeseník nad Odrou i Polouvsí jsou prozatím v provozu.

- Přijali jsme zvýšené hygienické opatření. V rámci úklidu jsme zařadili častější ošetřování povrchů, klik, vypínačů, apod. desinfekčními prostředky. Děti jsou neustále vedeny k hygieně rukou a je kontrolováno její správné provedení. Rodiče nevstupují do tříd a cizí lidé do MŠ.

- Žádáme všechny rodiče, aby do školky nedávali děti s příznaky nachlazení či chřipky (rýma, kašel, apod.), aby se ostatní děti v kolektivu a také učitelky zbytečně imunitně nevyčerpávaly a nezatěžovaly.

Mgr.Tereza Valošková – vedoucí učitelka

Mgr. Miroslava Coufalíková – ředitelka školy

Uzavření MŠ Jeseník nad Odrou od 24.2. - 1.3. 2020

přidáno: 21. 2. 2020 10:17, autor: Miroslava Coufalíková   [ aktualizováno 21. 2. 2020 10:20 ]

Z důvodu vysoké nemocnosti bude MŠ v Jeseníku nad Odrou po domluvě se zřizovatelem a KHS uzavřena (vyhl.14/2005 § 3).
                                            Mgr. Miroslava Coufalíková

Karneval v MŠ

přidáno: 9. 2. 2020 6:25, autor: Kristýna Románková

V pátek 7. 2. jsme si uspořádali v MŠ karneval. Děti ze třídy Sluníček přišly oblečené v nejrůzněších maskách a kostýmech. Děti prožily karnevalový den aktivně. Nejdříve jsme si jednotlivé masky představili a zahráli jsme si hru: "Maškaro, vstávej!". Po svačině jsme se za doprovodu hudebních nástrojů vypravili do třídy k Beruškám, kde jim "Sluníčka" zazpívali a společně si s dětmi zahráli hru: "Průvod chodí z města k městu". Svým vystoupením jsme potěšili i paní kuchařky v kuchyni. Po návratu zpět do třídy byla pro děti připravená celá řada her a soutěží. Na závěr jsme si zatančili a pohybově ztvárnili oblíbebné dětské písně. Děti odcházely domů plné dojmů a zážitků.

Předškoláci na návštěvě v ZŠ

přidáno: 29. 1. 2020 22:00, autor: Kristýna Románková   [ aktualizováno 29. 1. 2020 22:02 ]

Ve středu 29. ledna  se vypravili předškoláci na návštěvu do místní Základní školy. Děti se do „velké školy“ velmi těšily a byly zvědavé, co je tam čeká. Po příchodu se děti přezuly do papučí a přesunuly se k prvňáčkům do třídy. Na úvod jsme si společně zazpívali. Děti ze školy prozradily předškolákům na co se do školy mohou těšit. Školáci ukázaly dětem, kolik písmenek se už za ten půl rok naučily a jak jim jde psaní. Na závěr jsme se naučili pěknou říkanku a ukázali si, co umí interaktivní tabule. Po hodině jsme se přemístili do družiny, kde je mile přivítala paní vychovatelka. Děti se seznámily s prostory družiny a prohlédly si hračky. Protože už nám nezbylo moc času, abychom si s nimi pohráli, nabídla nám paní vychovatelka, že můžeme do družiny znovu přijít a pohrát si tam společně i se školáky. Fotky ze školy si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Schůzky pro rodiče předškoláků

přidáno: 12. 1. 2020 10:46, autor: Miroslava Coufalíková

4. 2. 2020 v 15:30 h proběhnou v MŠ Jeseník třídní schůzky pro rodiče předškoláků MŠ Jeseník i MŠ Polouvsí. O školní zralosti a připravenosti bude hovořit Mgr. J. Sopuchová speciální pedagog PPP v Novém Jičíně.
Zveme všechny rodiče.
                                                                                                                                               Mgr. M. Coufalíková, ředitelka školy