Aktuality

Vážení rodiče,

oslovuji Vás již poněkolikáté v této podivné době s aktuálními informacemi týkajícími se naší mateřské školy.

Mateřská škola, jak víte, funguje v normálním režimu. Pracujeme neomezeně ve všech třídách. Doposud jsme se nemuseli vyrovnávat se situací, kdy by někdo z personálu, či dítě onemocnělo nemocí Covid-19. Doposud. Je zřejmé, že i nás to při obrovském nárůstu případů může potkat.

Na dny 26. a 27. října vyhlásil ministr školství p. Plaga tzv. covidové prázdniny, které po spojení s podzimními prázdninami uzavírají provoz škol na celý týden. (Počítáme-li i víkendy, půjde o 9 dnů přerušení sociálních kontaktů)

Mateřské školy (ani ta naše) nebudou provoz přerušovat. Provoz bude na obou pracovištích.

V čem jsme se ale shodli se zřizovatelem, je to, že provoz mateřské školy by měl být v této době (tedy 26. – 30.10) primárně určen pro děti zaměstnaných rodičů.

 Vzhledem k tomu, že všechna opatření z per ministrů zdravotnictví a školství směřují k omezování sociálních kontaktů, můžeme nemalou měrou přispět k vypořádání se s touto situací.

Maminky pečující o druhé dítě na rodičovské dovolené tedy prosím o respektování doporučení zřizovatele, s nímž se vedení mateřské školy ztotožňuje.

Prosím tedy rodiče, aby do připravených archů vyplnili docházku svých dětí v týdnu 26.-30.10., aby bylo možné objednat potřebné množství potravin.

 Velmi děkuji za pochopení a pomoc při zvládání nelehké situace.

                                                                                                                                  Mgr. Miroslava Coufalíková, ředitelka školy

Omezený provoz MŠ

přidáno: 9. 4. 2021 4:35, autor: Tereza Valošková

Vážení rodiče, od 12. 4. 2021 bude umožněn provoz mateřské školy pro děti plnící povinnou předškolní docházku a pro děti zaměstnanců vybraných profesí (na základě potvrzení zaměstnavatele předaného mateřské škole).

Děti docházející do mateřské školy budou testovány 2x týdně; test provedou rodiče (test obdrží od MŠ) za dohledu pracovníka školy. V případě pozitivního výsledku testu obdrží potvrzení a dále budou přes pediatra objednáni na kontrolní PCR test.

Po celou dobu společného pobytu v budově mateřské školy budou rodiče i děti mít nasazenou ochranu dýchacích cest. V průběhu vzdělávání platí výjimka a děti mít respirátory ani roušky nemusí.

Do MŠ vstupuje pouze jedna doprovázející osoba dítěte.

Distanční výuka pro předškoláky od 6.4.2021 do 9.4.20201

přidáno: 5. 4. 2021 7:58, autor: Petra Brandejská   [ aktualizováno 5. 4. 2021 8:13 ]

Milé děti, máme tady jaro, měsíc „DUBEN“ a ten nám přináší proměnlivé počasí. Říká se: 

„březen- za kamna vlezem, duben- ještě tam budem…. Tento týden se na sluníčku ještě moc neohřejeme, ale můžete si vyrobit „KALENDÁŔ POČASÍ“ tohoto týdne (tj. od 6.4-9.4.). 

Většinu času trávíte doma se svými nejbližšími. Koho mám na mysli? Zkuste přemýšlet- s kým si rádi povídáte, hrajete, kdo vám vypráví pohádky, komu s láskou pomáháte, s kým se smějete, kdo se o vás stará a pečuje…..můžete jmenovat, ukazovat, počítat členy vaší RODINY. 

Maminka nebo tatínek vám určitě rádi pomůžou vyrobit kartičky spísmenky tohoto slova, zkuste slovo poskládat dle vzoru, slovo můžete opsat, záleží na vás. Nakreslete svoji rodinu, obrázek můžete zalaminovat a pověsit na plot mateřské školy. 

Učte se zpaměti říkanku:  PĚKNÝ DEN 

                        TO JE DOBŘE, KDYŽ JE NEBE PLNÉ MODŘE. 

                         KDYŹ SI HRAJÍ S NÁMI TÁTOVÉ A MÁMY .  (M.Černík, První říkadla) 

(Budu ráda za fotografie a videa s názvem „Já a moje rodina“). 

V úterý by podle předpovědi mělo vykouknout sluníčko, využijte toho a nasbírejte si venku, nejlépe placaté, kameny. Umyjte kameny teplou vodou a nechte usušit. 

Hrejte si s kamínky, prohlížejte si jejich tvary, počítejte, zkoušejte jak jsou těžké. Vyberte jeden, který bude představovat tatínka, jeden maminku , babičku, atd. 

Vybrané kamínky položte vedle sebe do řady- představují rodinu. Ostatní kamínky dejte do kyblíčku a využijte k dalším hrám. 

Na kameny malujte temperovými barvami a štětci obličeje členů rodiny. Můžete malovat i prstem a vodou nebo prstovými barvami. Vytvořte vlasy, například z kousků vlny. 

Zacvičte si společně „Hlava, ramena, kolenapalce….“, pěkně celá rodina. 

A jestli se chcete opravdu pobavit, zkuste si zatancovat, inspiraci najdete zde: 

V červeném sešitě (Malý předškolák poznává) na str.4 si povídejte nad obrázky a zavzpomínejte si i na nás: - Kdo co ve školce dělá, jak se jmenuje, jak vypadá…Uvítám, když nakreslíte obrázek „Jak nás vidíte..“. 

 

Na závěr bych chtěla podotknout, že téma o rodině je velmi hluboce „citově prožitkové“, proto se k němu ještě ve školce určitě vrátíme. 

Zároveň bych chtěla touto cestou pozdravit i mladší děti a jejich rodiče, věřím, že i pro Vás jsou tyto stránky inspirativní. Věřím a jsem ráda, že jste se k některým úkolům předškoláků s radostí připojili. 

Všechny Vás moc zdravímdoufám, že nám jaro přinese pozitivní změny a naději, že se zase brzy vrátíme ve zdraví do běžného života. Mějte se hezky. P. uč. Petra. 

Distanční vzdělávání - Velikonoce

přidáno: 26. 3. 2021 6:08, autor: Kristýna Románková   [ aktualizováno 26. 3. 2021 6:11 ]

Milé děti,

už to bude měsíc, co jsme se viděli naposled. Všichni jsme doufali, že touto dobou už budeme spolu zase zpátky v MŠ, ale bohužel tomu tak není. Snažíme se, aby domácí vzdělávání bylo pro vás zajímavé a aby vás hlavně bavilo. Vymýšlíme stále nové věci a i v následujících týdnech se budeme snažit vám distanční výuku něčím zpestřit.

Tento týden bychom si v MŠ povídali o Velikonocích, protože je ale MŠ stále uzavřená, tak se Velikonočním svátkům budeme věnovat alespoň během distanční výuky. Úkoly jsem opět zaslala mailem vašim rodičům.

Snad vás budou připravené úkoly bavit a přinesou vám odreagování v této nelehké době a naučíte se i něco nového.

Prosíme rodiče, aby nám zase dali zpětnou vazbu v podobě fotografie či videa. Vím, že to většina z vás dělá, ale připomenutí není nikdy na škodu.

Je mi jasné, že letošní Velikonoce již po druhé nebudou jako předchozí roky a budeme je všichni trávit doma, ale i tam si to můžeme udělat hezké a starosti na chvíli hodit za hlavu a užít si je s dětmi a partnery.

Hrajte si, choďte na procházky, tvořte společně velikonoční výzdobu a mějte se všichni rádi. Užívejte si spolu pěkného počasí a hlavně buďte zdraví.

Za třídu Sluníček p. uč. Kristýna😊

Distanční vzdělávání v týdnu od 22. - 26. 3. 2021

přidáno: 21. 3. 2021 6:16, autor: Petra Brandejská

Milé děti, zasílám Vám další zábavné úkoly a náměty na týden od 22.3.-26.3.2021.

Zároveň zdravím všechny rodiče, kteří mě můžou kontaktovat na tel. č. 730 518 717 anebo na můj email p.brandejska@zsamsjeseniknadodrou.cz.

 

Dnes je 21. března – první jarní den a venku sněží…..Taky už se těšíte na hřejivé jarní sluníčko?

Určitě si vzpomenete na říkanku, kterou jsme ve školce sluníčko přivolávali:

 

Volám tě, sluníčko, vyjdi aspoň maličko.

Vyjdi z mraků ven, zahřej chladnou zem.

 

Říkanku říkejte zpaměti, vytleskávejte a počítejte slabiky.

Nakreslete, namalujte nebo vytvořte sluníčko z přírodnin. Budu ráda, když mi své výtvory (nebo tvořivý proces) zašlete na výše uvedený email.

 

S rodiči si můžete zacvičit s pohybovou říkankou:

 

Haló, všichni vstávejte! (voláme, ruce u pusy)

Jaro opět vítejte. (máváme)

Celou zimu jste jen spali, (ruce pod hlavou, spíme)

protáhněte svoje svaly. (cvičíme nad hlavou rukama)

Raz a dva a levá, pravá (pochodujeme)

rozcvička je vždycky zdravá. (upažujeme)

Tak už všichni vstávejte, (voláme)

jaro opět vítejte. (máváme)

 

Naučte rodiče didaktickou hru: Motám, motám klubíčko…..

                                                 …..rozmotávám slovíčko…..-vymýšlejte, kreslete, hádejte slovíčka, která souvisí s jarem. V časopisech můžete vyhledávat jarní obrázky, vystřihnout si je a nalepit tyčinkovým lepidlem.

 

 

Vybrala jsem vám pracovní listy ze sešitů Malého předškoláka. Rodičům bych chtěla připomenout, že pracovní listy nejsou prioritou, jsou pouze doplněním prožitkového učení, na které klademe největší důraz.

 

Písanka malého předškoláka (zelený sešit, str. 13):

procvičíte si kresbu spirály, dbejte na správný úchop tužky, uvolnění ruky, před kresbou ruce procvičte, protřepejte, kreslete na co největší plochu (voda-štětec, prstem ve vzduchu….).

 

Malý předškolák poznává (červený sešit, str. 14):

postupujte dle pokynů, pokud máte možnost, běžte se podívat na zahrádku, zkontrolujte nářadí, vše vyzkoušejte, pojmenujte. Baví vás práce na zahrádce? Pomáháte rádi rodičům?

Nemusíte odpovídat, snadnou odpovědí můžou být fotografie nebo videa, na které se ráda podívám.

 

str. 22: Barevný svět – opakování barev

 

Malý předškolák počítá (modrý sešit, str.20):

Až si zopakujete jednoduché počítání předmětů od 1-4, vyjděte si na procházku, pozorujte svět, počítejte všechno co se vám bude líbit (auta, domy, stromy, domy…..).

nezapomeňte si při počítání na vše pěkně v rytmu ukázat (mít rytmus = mít dobré předpoklady k matematice). Venku počítejte své kroky, skoky a poskoky.

 

str.23: Určujte počet předmětů v situacích, kde jeden objekt přibude nebo ubude (využití pojmů „více, méně“.

 

Poproste rodiče, aby měli trpělivost a byli vám nápomocni při plnění úkolů. Není důležitý výsledek, ale průběh (cesta, jakou jste se k výsledku dopracovali)!

 

Milé děti, užívejte si společné chvíle s rodiči, hlavně buďte všichni zdraví.

Pokud budete cokoli potřebovat, volejte na již zmíněné číslo nebo pište na email.

 

Moc na vás vzpomínám a doufám, že se brzy setkáme.

Vaše paní učitelka Petra.

Další náměty na dobrovolné úkoly

přidáno: 12. 3. 2021 1:09, autor: Kristýna Románková

Vynášení Morany

20. 3. 2021 bude první jarní den a po něm přijde smrtná neděle a s tím spojená tradice vynášení Morany. S rodiči si můžete Moranu doma vyrobit a tento zvyk si připomenout.

Dopis do schránky

Nakreslete jarní obrázek a až budete mít cestu kolem školky, vhoďte nám ho do schránky. Obrázek si pak ve školce vystavíme. Můžete k obrázku připsat i nějaký vzkaz nebo pozdravení.

Distanční vzdělávání v týdnu od 15. - 19. 3. 2021

přidáno: 12. 3. 2021 1:07, autor: Kristýna Románková   [ aktualizováno 12. 3. 2021 3:19 ]

Ahoj děti,

na příští týden vám zasílám do e-mailu vašich rodičů jarní pracovní listy společně s pokyny, jak s nimi pracovat. Rodiče poproste, aby vám je vytiskli, ať s nimi můžete pracovat. Pokud někdo nemá možnost, jak si materiály vytisknout, ozvěte se mi v pondělí na školkový mobil, tel. č. 730 518 717 a ráda vám je, po telefonické domluvě, vytisknu v MŠ a předám.

Pracovní listy 1-8 vhoďte v podepsané složce nebo sepnuté koníkem či kancelářskou sponkou příští pátek 19. 3. 2021 do krabice před MŠ, v době od 11h – 15h. Pracovní sešity si nechte doma pro případné další distanční vzdělávání. Pokud by se MŠ v následujícím týdnu, tj. od 22. 3. 2021 již otevřela, úkoly spolu s pracovními sešity odevzdáte až v pondělí ve třídě paní učitelce.

Ať se vám pracovní listy líbí a dobře se vám s nimi pracuje.

Paní učitelka Kristýna

Inspirace "Co doma?" nejen pro předškoláky

přidáno: 3. 3. 2021 6:17, autor: Kristýna Románková

Povinné distanční vzdělávání předškoláků

přidáno: 1. 3. 2021 5:02, autor: Kristýna Románková

Milí předškoláci,

protože je naše MŠ uzavřená, posíláme vám úkoly, které si s maminkou nebo s tatínkem ve volných chvílích vyplníte. Po otevření MŠ přinesete úkoly ke kontrole. Věříme, že je hravě zvládnete a že se u nich i pobavíte. V průběhu distanční výuky vám budeme úkoly doplňovat a posílat návod, jak s úkoly pracovat. Máte šikovné maminky a tatínky, kteří vám určitě rádi pomohou. Protože se nám blíží jaro, budeme úkoly směřovat k jarní tématice. Prozatím pracujte s pracovními sešity, které jste si ze školky odnesli. Vy, kteří je ještě nemáte, můžete si je v průběhu tohoto týdne vyzvednout v MŠ v dopoledních hodinách.

 

Při vyplňování pracovních listů vždy vycházejte ze zadání pod obrázky. Pracovní listy nejsou prioritou jsou pouze doplněním při celkovém rozvoji dětí, a proto každý úkol doplňujeme o další aktivity:

 

Oranžový sešit Malý předškolák poznává

str. 13 Pojmenujte obrázky a vybarvujte je typickými barvami, slova vytleskejte a spočítejte počet slabik.

str. 15 Pojmenujte ptáčky na obrázku, obrázky si vybarvěte, snažte se nepřetahovat a netlačit na pastelku.

12. března má svátek Řehoř. Říká se, že: „Na svatého Řehoře, čáp letí od moře…“

Toto pořekadlo se můžete naučit a procvičovat si na něm výslovnost hlásky Ř, toto písmenko si můžete i podle předlohy napsat. Znáte ještě jiná slova, která začínají na písmeno Ř?

 

Modrý sešit Malý předškolák počítá

str. 10 Uhádněte hádanku a splňte úkol pod obrázky. Rozhlédněte se kolem a říkejte co je velké, co je malé, co je větší než …, menší než …., nejmenší, největší. Seřaďte kostky (panenky, medvídky, autíčka) od nejmenších po největší, atp. Určujte co je první, poslední, uprostřed, … Za odměnu si můžete obrázek vybarvit.

str. 19 Splňte zadání pracovního listu a pak si s rodiči nebo se sourozencem procvičte prstíky s říkankou:

Vařila myšička kašičku

Na zeleném rendlíčku,

Tomu dala, tomu nic, tomu málo, tomu víc.

Malíček utíkal do komůrky a tam se napapal ze všech nejvíc.

Jste šikovní určitě tu básničku mamince řeknete a předvedete.

Zároveň si zkuste pojmenovat a spočítat jednotlivé prsty.

 

Zelená Písanka malého předškoláka

str. 12 K tomuto úkolu budete potřebovat tužku a pastelky. Tužkou si obtáhnete kytičky – zahrajete si na motýlky, můžete to doplnit pohybovou hrou: „Na motýly“, kterou si můžete zahrát i venku. Běžte se podívat do přírody, jestli už nějaké kytičky kvetou a můžete si začít zakládat herbář dle své fantazie, který budete postupně doplňovat o další rostlinky.

Zopakujte si básničku:

Táta včera na venku našel první sněženku.

A hned vedle petrklíč, zima už je pryč.

str. 16 – procvičte si šikmý ovál – před vyplněním úkolu si pořádně rozcvičte ruce, tak jak to děláme ve školce, vždy dbejte na správný úchop tužky a správné sezení. Před každým grafomotorickým úkolem si každý prvek procvičte nejdříve na velkou plochu, včetně psaní prstem ve vzduchu.

 

Ani paní učitelky nezahálí. Během tohoto týdne se snažíme vyzdobit pěkně školku, abyste se do ní rádi vraceli. Budeme rády, když i vy se budete spolu s námi podílet na výzdobě a doma si s maminkou vyrobíte ptáčka na zavěšení. Dáváme vám prostor, ať můžete rozvíjet svou fantazii. Jak bude ptáček vypadat a jaký výtvarný materiál použijete je jen na vás, dle možností – co dům dal.

Pošlete nám nafocené vaše výtvory a až se znovu setkáme, tak je přinesete a samy si jimi školku dozdobíte.

 

Opatrujte se a dávejte na sebe pozor, ať se vám nic nestane. Choďte často na vycházky a pozorujte probouzející se přírodu. Vzpomeňte si na pravidla ve školce a dodržujte je i doma.

 

Paní učitelka Kristýna a Petra

 

Milí rodiče,

je důležité, abyste dali svým dětem také dostatek prostoru na volnou hru. Rozvíjíte tím jejich přirozenost, osobnost, fantazii, samostatnost a v neposlední řadě radost ze života. Nezapomeňte je chválit a motivovat. Důležitá je psychická pohoda Vás všech, nejen v této náročné době. Zapojte své děti i do běžných domácích prací a podporujte jejich samostatnost a sebevědomí.

 

V týdnu od 8. 3. – 12. 3. 2021 distanční výuka probíhat nebude, protože jsou jarní prázdniny. Pěkně si je s dětmi užijte.

Distanční vzdělávání našich předškoláků

přidáno: 27. 2. 2021 2:44, autor: Mateřská škola Jeseník nad Odrou   [ aktualizováno 27. 2. 2021 4:22 ]

Vážení rodiče,

od pondělí 1. 3. 2021 dochází na základě vládních nařízení k uzavření MŠ. Z tohoto důvodu zavádíme pro předškoláky distanční výuku. Rodiče, kteří ještě nedostali pro své dítě pracovní sešity, si je mohou vyzvednout v pondělí, v době od 8h – 11h v MŠ, případně po telefonické domluvě v jiný den či hodinu. Informace o domácím vzdělávání dětí Vám budeme zasílat prozatím do Vašich e-mailů. Pravidelně také sledujte webové stránky.

Příprava na zápis do 1. ročníku

přidáno: 16. 2. 2021 9:35, autor: Mateřská škola Jeseník nad Odrou   [ aktualizováno 26. 2. 2021 22:29 ]

Milí rodiče předškoláků,

rádi bychom Vám nabídli možnost bezplatného přístupu k MIUč+ Zápis je tu. Tato interaktivní pracovní učebnice bude do 30. 4. 2021 zdarma k dispozici na níže uvedeném odkaze.

MIUč+ snadno spustíte otevřením odkazu:https://www.mediacreator.cz/mc/index.php?opentitle=Zapis_je_tu/Zapis_je_tu.mc

1-10 of 43