Aktuality


DRAKIÁDA

přidáno: 4. 10. 2021 4:26, autor: Kristýna Románková

Dne 12. 10. 2021 proběhne od 15:15 za dobrých povětrnostních podmínek škoková "DRAKIÁDA", kde bude mít každé dítě možnost vyzdobit si svého vlastního originálního draka. Více informací na plakátu v MŠ.

Exkurze do Kyselky v Jeseníku nad Odrou

přidáno: 4. 10. 2021 4:22, autor: Kristýna Románková

Zítra tj. 5. 10. 2021 se děti z II. třídy "Sluníček" vydají na exkurzi do JESENICKÉ KYSELKY. Děti se dozví mnoho zajímavostí, nahlédnou do stáčírny pramenité vody a odnesou si Jesenický bylinkový sirup, na který si připraví vlastní originální etiketu. Děti přiveďte nejpozději v 8hod.

Zahajovací schůzka pro rodiče

přidáno: 1. 9. 2021 8:05, autor: Kristýna Románková   [ aktualizováno 1. 9. 2021 8:06 ]

Dne 6. 9. 2021 proběhne v 16h ve II. třídě "Sluníček" informativní schůzka pro všechny rodiče. Prosíme, přijďte bez dětí!

Plavecký výcvik pro předškoláky

přidáno: 31. 8. 2021 5:54, autor: Kristýna Románková

Od 3. 9. 2021 se budou předškoláci účastnit plaveckého výcviku. Další informace obdržíte v den nástupu dítěte do MŠ.

Otevření MŠ od 10.5. 2021

přidáno: 5. 5. 2021 3:52, autor: Tereza Valošková

Vážení rodiče,

od 10. května 2021 bude MŠ Jeseník nad Odrou otevřena pro všechny děti bez povinnosti jejich testování.

Důležité informace:

  • Dospělé osoby vstupují do MŠ pouze s respirátorem
  • Při vstupu do budovy MŠ si ihned desinfikujte ruce
  • V prostorách MŠ se zdržujte pouze nezbytně nutnou dobu

Omezený provoz MŠ

přidáno: 9. 4. 2021 4:35, autor: Tereza Valošková

Vážení rodiče, od 12. 4. 2021 bude umožněn provoz mateřské školy pro děti plnící povinnou předškolní docházku a pro děti zaměstnanců vybraných profesí (na základě potvrzení zaměstnavatele předaného mateřské škole).

Děti docházející do mateřské školy budou testovány 2x týdně; test provedou rodiče (test obdrží od MŠ) za dohledu pracovníka školy. V případě pozitivního výsledku testu obdrží potvrzení a dále budou přes pediatra objednáni na kontrolní PCR test.

Po celou dobu společného pobytu v budově mateřské školy budou rodiče i děti mít nasazenou ochranu dýchacích cest. V průběhu vzdělávání platí výjimka a děti mít respirátory ani roušky nemusí.

Do MŠ vstupuje pouze jedna doprovázející osoba dítěte.

Distanční výuka pro předškoláky od 6.4.2021 do 9.4.20201

přidáno: 5. 4. 2021 7:58, autor: Petra Brandejská   [ aktualizováno 5. 4. 2021 8:13 ]

Milé děti, máme tady jaro, měsíc „DUBEN“ a ten nám přináší proměnlivé počasí. Říká se: 

„březen- za kamna vlezem, duben- ještě tam budem…. Tento týden se na sluníčku ještě moc neohřejeme, ale můžete si vyrobit „KALENDÁŔ POČASÍ“ tohoto týdne (tj. od 6.4-9.4.). 

Většinu času trávíte doma se svými nejbližšími. Koho mám na mysli? Zkuste přemýšlet- s kým si rádi povídáte, hrajete, kdo vám vypráví pohádky, komu s láskou pomáháte, s kým se smějete, kdo se o vás stará a pečuje…..můžete jmenovat, ukazovat, počítat členy vaší RODINY. 

Maminka nebo tatínek vám určitě rádi pomůžou vyrobit kartičky spísmenky tohoto slova, zkuste slovo poskládat dle vzoru, slovo můžete opsat, záleží na vás. Nakreslete svoji rodinu, obrázek můžete zalaminovat a pověsit na plot mateřské školy. 

Učte se zpaměti říkanku:  PĚKNÝ DEN 

                        TO JE DOBŘE, KDYŽ JE NEBE PLNÉ MODŘE. 

                         KDYŹ SI HRAJÍ S NÁMI TÁTOVÉ A MÁMY .  (M.Černík, První říkadla) 

(Budu ráda za fotografie a videa s názvem „Já a moje rodina“). 

V úterý by podle předpovědi mělo vykouknout sluníčko, využijte toho a nasbírejte si venku, nejlépe placaté, kameny. Umyjte kameny teplou vodou a nechte usušit. 

Hrejte si s kamínky, prohlížejte si jejich tvary, počítejte, zkoušejte jak jsou těžké. Vyberte jeden, který bude představovat tatínka, jeden maminku , babičku, atd. 

Vybrané kamínky položte vedle sebe do řady- představují rodinu. Ostatní kamínky dejte do kyblíčku a využijte k dalším hrám. 

Na kameny malujte temperovými barvami a štětci obličeje členů rodiny. Můžete malovat i prstem a vodou nebo prstovými barvami. Vytvořte vlasy, například z kousků vlny. 

Zacvičte si společně „Hlava, ramena, kolenapalce….“, pěkně celá rodina. 

A jestli se chcete opravdu pobavit, zkuste si zatancovat, inspiraci najdete zde: 

V červeném sešitě (Malý předškolák poznává) na str.4 si povídejte nad obrázky a zavzpomínejte si i na nás: - Kdo co ve školce dělá, jak se jmenuje, jak vypadá…Uvítám, když nakreslíte obrázek „Jak nás vidíte..“. 

 

Na závěr bych chtěla podotknout, že téma o rodině je velmi hluboce „citově prožitkové“, proto se k němu ještě ve školce určitě vrátíme. 

Zároveň bych chtěla touto cestou pozdravit i mladší děti a jejich rodiče, věřím, že i pro Vás jsou tyto stránky inspirativní. Věřím a jsem ráda, že jste se k některým úkolům předškoláků s radostí připojili. 

Všechny Vás moc zdravímdoufám, že nám jaro přinese pozitivní změny a naději, že se zase brzy vrátíme ve zdraví do běžného života. Mějte se hezky. P. uč. Petra. 

Distanční vzdělávání - Velikonoce

přidáno: 26. 3. 2021 6:08, autor: Kristýna Románková   [ aktualizováno 26. 3. 2021 6:11 ]

Milé děti,

už to bude měsíc, co jsme se viděli naposled. Všichni jsme doufali, že touto dobou už budeme spolu zase zpátky v MŠ, ale bohužel tomu tak není. Snažíme se, aby domácí vzdělávání bylo pro vás zajímavé a aby vás hlavně bavilo. Vymýšlíme stále nové věci a i v následujících týdnech se budeme snažit vám distanční výuku něčím zpestřit.

Tento týden bychom si v MŠ povídali o Velikonocích, protože je ale MŠ stále uzavřená, tak se Velikonočním svátkům budeme věnovat alespoň během distanční výuky. Úkoly jsem opět zaslala mailem vašim rodičům.

Snad vás budou připravené úkoly bavit a přinesou vám odreagování v této nelehké době a naučíte se i něco nového.

Prosíme rodiče, aby nám zase dali zpětnou vazbu v podobě fotografie či videa. Vím, že to většina z vás dělá, ale připomenutí není nikdy na škodu.

Je mi jasné, že letošní Velikonoce již po druhé nebudou jako předchozí roky a budeme je všichni trávit doma, ale i tam si to můžeme udělat hezké a starosti na chvíli hodit za hlavu a užít si je s dětmi a partnery.

Hrajte si, choďte na procházky, tvořte společně velikonoční výzdobu a mějte se všichni rádi. Užívejte si spolu pěkného počasí a hlavně buďte zdraví.

Za třídu Sluníček p. uč. Kristýna😊

Distanční vzdělávání v týdnu od 22. - 26. 3. 2021

přidáno: 21. 3. 2021 6:16, autor: Petra Brandejská

Milé děti, zasílám Vám další zábavné úkoly a náměty na týden od 22.3.-26.3.2021.

Zároveň zdravím všechny rodiče, kteří mě můžou kontaktovat na tel. č. 730 518 717 anebo na můj email p.brandejska@zsamsjeseniknadodrou.cz.

 

Dnes je 21. března – první jarní den a venku sněží…..Taky už se těšíte na hřejivé jarní sluníčko?

Určitě si vzpomenete na říkanku, kterou jsme ve školce sluníčko přivolávali:

 

Volám tě, sluníčko, vyjdi aspoň maličko.

Vyjdi z mraků ven, zahřej chladnou zem.

 

Říkanku říkejte zpaměti, vytleskávejte a počítejte slabiky.

Nakreslete, namalujte nebo vytvořte sluníčko z přírodnin. Budu ráda, když mi své výtvory (nebo tvořivý proces) zašlete na výše uvedený email.

 

S rodiči si můžete zacvičit s pohybovou říkankou:

 

Haló, všichni vstávejte! (voláme, ruce u pusy)

Jaro opět vítejte. (máváme)

Celou zimu jste jen spali, (ruce pod hlavou, spíme)

protáhněte svoje svaly. (cvičíme nad hlavou rukama)

Raz a dva a levá, pravá (pochodujeme)

rozcvička je vždycky zdravá. (upažujeme)

Tak už všichni vstávejte, (voláme)

jaro opět vítejte. (máváme)

 

Naučte rodiče didaktickou hru: Motám, motám klubíčko…..

                                                 …..rozmotávám slovíčko…..-vymýšlejte, kreslete, hádejte slovíčka, která souvisí s jarem. V časopisech můžete vyhledávat jarní obrázky, vystřihnout si je a nalepit tyčinkovým lepidlem.

 

 

Vybrala jsem vám pracovní listy ze sešitů Malého předškoláka. Rodičům bych chtěla připomenout, že pracovní listy nejsou prioritou, jsou pouze doplněním prožitkového učení, na které klademe největší důraz.

 

Písanka malého předškoláka (zelený sešit, str. 13):

procvičíte si kresbu spirály, dbejte na správný úchop tužky, uvolnění ruky, před kresbou ruce procvičte, protřepejte, kreslete na co největší plochu (voda-štětec, prstem ve vzduchu….).

 

Malý předškolák poznává (červený sešit, str. 14):

postupujte dle pokynů, pokud máte možnost, běžte se podívat na zahrádku, zkontrolujte nářadí, vše vyzkoušejte, pojmenujte. Baví vás práce na zahrádce? Pomáháte rádi rodičům?

Nemusíte odpovídat, snadnou odpovědí můžou být fotografie nebo videa, na které se ráda podívám.

 

str. 22: Barevný svět – opakování barev

 

Malý předškolák počítá (modrý sešit, str.20):

Až si zopakujete jednoduché počítání předmětů od 1-4, vyjděte si na procházku, pozorujte svět, počítejte všechno co se vám bude líbit (auta, domy, stromy, domy…..).

nezapomeňte si při počítání na vše pěkně v rytmu ukázat (mít rytmus = mít dobré předpoklady k matematice). Venku počítejte své kroky, skoky a poskoky.

 

str.23: Určujte počet předmětů v situacích, kde jeden objekt přibude nebo ubude (využití pojmů „více, méně“.

 

Poproste rodiče, aby měli trpělivost a byli vám nápomocni při plnění úkolů. Není důležitý výsledek, ale průběh (cesta, jakou jste se k výsledku dopracovali)!

 

Milé děti, užívejte si společné chvíle s rodiči, hlavně buďte všichni zdraví.

Pokud budete cokoli potřebovat, volejte na již zmíněné číslo nebo pište na email.

 

Moc na vás vzpomínám a doufám, že se brzy setkáme.

Vaše paní učitelka Petra.

Další náměty na dobrovolné úkoly

přidáno: 12. 3. 2021 1:09, autor: Kristýna Románková

Vynášení Morany

20. 3. 2021 bude první jarní den a po něm přijde smrtná neděle a s tím spojená tradice vynášení Morany. S rodiči si můžete Moranu doma vyrobit a tento zvyk si připomenout.

Dopis do schránky

Nakreslete jarní obrázek a až budete mít cestu kolem školky, vhoďte nám ho do schránky. Obrázek si pak ve školce vystavíme. Můžete k obrázku připsat i nějaký vzkaz nebo pozdravení.

1-10 of 48