Aktuality‎ > ‎

Distanční výuka pro předškoláky od 6.4.2021 do 9.4.20201

přidáno: 5. 4. 2021 7:58, autor: Petra Brandejská   [ aktualizováno 5. 4. 2021 8:13 ]

Milé děti, máme tady jaro, měsíc „DUBEN“ a ten nám přináší proměnlivé počasí. Říká se: 

„březen- za kamna vlezem, duben- ještě tam budem…. Tento týden se na sluníčku ještě moc neohřejeme, ale můžete si vyrobit „KALENDÁŔ POČASÍ“ tohoto týdne (tj. od 6.4-9.4.). 

Většinu času trávíte doma se svými nejbližšími. Koho mám na mysli? Zkuste přemýšlet- s kým si rádi povídáte, hrajete, kdo vám vypráví pohádky, komu s láskou pomáháte, s kým se smějete, kdo se o vás stará a pečuje…..můžete jmenovat, ukazovat, počítat členy vaší RODINY. 

Maminka nebo tatínek vám určitě rádi pomůžou vyrobit kartičky spísmenky tohoto slova, zkuste slovo poskládat dle vzoru, slovo můžete opsat, záleží na vás. Nakreslete svoji rodinu, obrázek můžete zalaminovat a pověsit na plot mateřské školy. 

Učte se zpaměti říkanku:  PĚKNÝ DEN 

                        TO JE DOBŘE, KDYŽ JE NEBE PLNÉ MODŘE. 

                         KDYŹ SI HRAJÍ S NÁMI TÁTOVÉ A MÁMY .  (M.Černík, První říkadla) 

(Budu ráda za fotografie a videa s názvem „Já a moje rodina“). 

V úterý by podle předpovědi mělo vykouknout sluníčko, využijte toho a nasbírejte si venku, nejlépe placaté, kameny. Umyjte kameny teplou vodou a nechte usušit. 

Hrejte si s kamínky, prohlížejte si jejich tvary, počítejte, zkoušejte jak jsou těžké. Vyberte jeden, který bude představovat tatínka, jeden maminku , babičku, atd. 

Vybrané kamínky položte vedle sebe do řady- představují rodinu. Ostatní kamínky dejte do kyblíčku a využijte k dalším hrám. 

Na kameny malujte temperovými barvami a štětci obličeje členů rodiny. Můžete malovat i prstem a vodou nebo prstovými barvami. Vytvořte vlasy, například z kousků vlny. 

Zacvičte si společně „Hlava, ramena, kolenapalce….“, pěkně celá rodina. 

A jestli se chcete opravdu pobavit, zkuste si zatancovat, inspiraci najdete zde: 

V červeném sešitě (Malý předškolák poznává) na str.4 si povídejte nad obrázky a zavzpomínejte si i na nás: - Kdo co ve školce dělá, jak se jmenuje, jak vypadá…Uvítám, když nakreslíte obrázek „Jak nás vidíte..“. 

 

Na závěr bych chtěla podotknout, že téma o rodině je velmi hluboce „citově prožitkové“, proto se k němu ještě ve školce určitě vrátíme. 

Zároveň bych chtěla touto cestou pozdravit i mladší děti a jejich rodiče, věřím, že i pro Vás jsou tyto stránky inspirativní. Věřím a jsem ráda, že jste se k některým úkolům předškoláků s radostí připojili. 

Všechny Vás moc zdravímdoufám, že nám jaro přinese pozitivní změny a naději, že se zase brzy vrátíme ve zdraví do běžného života. Mějte se hezky. P. uč. Petra. 

Comments