Aktuality‎ > ‎

Doporučení rodičům

přidáno: 19. 10. 2020 12:05, autor: Miroslava Coufalíková   [ aktualizováno 19. 10. 2020 12:08 ]

Vážení rodiče,

mateřská škola, jak víte, funguje v normálním režimu. Pracujeme neomezeně ve všech třídách. Doposud jsme se nemuseli vyrovnávat se situací, kdy by někdo z personálu, či dítě onemocnělo nemocí Covid-19. Je zřejmé, že i nás to při obrovském nárůstu případů může potkat.

Na dny 26. a 27. října vyhlásil ministr školství p. Plaga tzv. covidové prázdniny, které po spojení s podzimními prázdninami uzavírají provoz škol na celý týden. (Počítáme-li i víkendy, půjde o 9 dnů přerušení sociálních kontaktů)

Mateřské školy (ani ta naše) nebudou provoz přerušovat. Provoz bude na obou pracovištích.

V čem jsme se ale shodli se zřizovatelem, je to, že provoz mateřské školy by měl být v této době (tedy 26. – 30.10) primárně určen pro děti zaměstnaných rodičů.

Vzhledem k tomu, že všechna opatření z per ministrů zdravotnictví a školství směřují k omezování sociálních kontaktů, můžeme nemalou měrou přispět k vypořádání se s touto situací.

Maminky pečující o druhé dítě na rodičovské dovolené tedy prosím o respektování doporučení zřizovatele, s nímž se vedení mateřské školy ztotožňuje.

Prosím tedy rodiče, aby do připravených archů vyplnili docházku svých dětí v týdnu 26.-30.10., aby bylo možné objednat potřebné množství potravin.

Velmi děkuji za pochopení a pomoc při zvládání nelehké situace.                                   Mgr. Miroslava Coufalíková, ředitelka školy