Aktuality‎ > ‎

Povinné distanční vzdělávání předškoláků

přidáno: 1. 3. 2021 5:02, autor: Kristýna Románková

Milí předškoláci,

protože je naše MŠ uzavřená, posíláme vám úkoly, které si s maminkou nebo s tatínkem ve volných chvílích vyplníte. Po otevření MŠ přinesete úkoly ke kontrole. Věříme, že je hravě zvládnete a že se u nich i pobavíte. V průběhu distanční výuky vám budeme úkoly doplňovat a posílat návod, jak s úkoly pracovat. Máte šikovné maminky a tatínky, kteří vám určitě rádi pomohou. Protože se nám blíží jaro, budeme úkoly směřovat k jarní tématice. Prozatím pracujte s pracovními sešity, které jste si ze školky odnesli. Vy, kteří je ještě nemáte, můžete si je v průběhu tohoto týdne vyzvednout v MŠ v dopoledních hodinách.

 

Při vyplňování pracovních listů vždy vycházejte ze zadání pod obrázky. Pracovní listy nejsou prioritou jsou pouze doplněním při celkovém rozvoji dětí, a proto každý úkol doplňujeme o další aktivity:

 

Oranžový sešit Malý předškolák poznává

str. 13 Pojmenujte obrázky a vybarvujte je typickými barvami, slova vytleskejte a spočítejte počet slabik.

str. 15 Pojmenujte ptáčky na obrázku, obrázky si vybarvěte, snažte se nepřetahovat a netlačit na pastelku.

12. března má svátek Řehoř. Říká se, že: „Na svatého Řehoře, čáp letí od moře…“

Toto pořekadlo se můžete naučit a procvičovat si na něm výslovnost hlásky Ř, toto písmenko si můžete i podle předlohy napsat. Znáte ještě jiná slova, která začínají na písmeno Ř?

 

Modrý sešit Malý předškolák počítá

str. 10 Uhádněte hádanku a splňte úkol pod obrázky. Rozhlédněte se kolem a říkejte co je velké, co je malé, co je větší než …, menší než …., nejmenší, největší. Seřaďte kostky (panenky, medvídky, autíčka) od nejmenších po největší, atp. Určujte co je první, poslední, uprostřed, … Za odměnu si můžete obrázek vybarvit.

str. 19 Splňte zadání pracovního listu a pak si s rodiči nebo se sourozencem procvičte prstíky s říkankou:

Vařila myšička kašičku

Na zeleném rendlíčku,

Tomu dala, tomu nic, tomu málo, tomu víc.

Malíček utíkal do komůrky a tam se napapal ze všech nejvíc.

Jste šikovní určitě tu básničku mamince řeknete a předvedete.

Zároveň si zkuste pojmenovat a spočítat jednotlivé prsty.

 

Zelená Písanka malého předškoláka

str. 12 K tomuto úkolu budete potřebovat tužku a pastelky. Tužkou si obtáhnete kytičky – zahrajete si na motýlky, můžete to doplnit pohybovou hrou: „Na motýly“, kterou si můžete zahrát i venku. Běžte se podívat do přírody, jestli už nějaké kytičky kvetou a můžete si začít zakládat herbář dle své fantazie, který budete postupně doplňovat o další rostlinky.

Zopakujte si básničku:

Táta včera na venku našel první sněženku.

A hned vedle petrklíč, zima už je pryč.

str. 16 – procvičte si šikmý ovál – před vyplněním úkolu si pořádně rozcvičte ruce, tak jak to děláme ve školce, vždy dbejte na správný úchop tužky a správné sezení. Před každým grafomotorickým úkolem si každý prvek procvičte nejdříve na velkou plochu, včetně psaní prstem ve vzduchu.

 

Ani paní učitelky nezahálí. Během tohoto týdne se snažíme vyzdobit pěkně školku, abyste se do ní rádi vraceli. Budeme rády, když i vy se budete spolu s námi podílet na výzdobě a doma si s maminkou vyrobíte ptáčka na zavěšení. Dáváme vám prostor, ať můžete rozvíjet svou fantazii. Jak bude ptáček vypadat a jaký výtvarný materiál použijete je jen na vás, dle možností – co dům dal.

Pošlete nám nafocené vaše výtvory a až se znovu setkáme, tak je přinesete a samy si jimi školku dozdobíte.

 

Opatrujte se a dávejte na sebe pozor, ať se vám nic nestane. Choďte často na vycházky a pozorujte probouzející se přírodu. Vzpomeňte si na pravidla ve školce a dodržujte je i doma.

 

Paní učitelka Kristýna a Petra

 

Milí rodiče,

je důležité, abyste dali svým dětem také dostatek prostoru na volnou hru. Rozvíjíte tím jejich přirozenost, osobnost, fantazii, samostatnost a v neposlední řadě radost ze života. Nezapomeňte je chválit a motivovat. Důležitá je psychická pohoda Vás všech, nejen v této náročné době. Zapojte své děti i do běžných domácích prací a podporujte jejich samostatnost a sebevědomí.

 

V týdnu od 8. 3. – 12. 3. 2021 distanční výuka probíhat nebude, protože jsou jarní prázdniny. Pěkně si je s dětmi užijte.

Comments